Komentáře aktuální politické situace

16.10.2010

Komunální a  senátní (tedy 1.kolo) volby  skončily. Některé značky se rychle vyčerpaly. Už  jsme slyšeli první názory politiků. V květnu jsme se dozvěděli, že zodpovědná politika dostala mandát, teď  se dozvíme, že se voliči spletli, že nevyužili příležitosti, asi budeme muset jít do sebe a zpytovat svědomí, některé zdravotní sestry se před květnovými volbami obávaly, že kdyby vyhráli soc.  dem. a zvýšili daně,  že by od nás odešli bohatí lidé. už začínáme dostávat první reakce, na tyto říjnové volby. Majitelé hradů  a zámků možná odstěhují tyto hrady a zámky na Loiru, atd. Děsím se okamžiku, pokud by z Pardubic odstěhovali Zelenou bránu. A zdá se, že kdyby v Praze nevládl primátor za ODS, že by Václav Klaus odstěhoval Hrad nad Seinu.

Politikové teď začnou připravovat nové strany, např. Blaničtí rytiří (Národ je v ohrožení, přicházejí rytíři), Strana nestraníků (Strany jsou pro straníky, nestraníci jsou pro všechny), Liga pro demokracii, Unie pro demokracii, Fronta národní spásy, Demokratická národní strana pro svobodu, nějakou dobu fungovala značka VV, možná že někdo zkusí WC nebo VC, či UP010, DOWN010, Česká národní strana, Česká demokratická strana, Slované, Přemyslovci, Masarykova demokratická strana, a co třeba Národní strana práce, Národní konzervativní strana, Lidová konzervativní strana, Demokratická konzervativní strana, Národní obec demokratická, Liga pro svobodu, Svaz pro svobodu, Svaz pro demokracii, fantazii se meze nekladou. Zkuste to sami. Nejlepší je zkusit vše, a vyčkat, co se ujme.

Před květnovými volbami kolegové, ze zodpovědných stran  strašili, že Paroubek by zavedl zemi k bolševismu. Stačí si  přečíst článek Jacquese Rupnika

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=669727

Jen tak pro zasmání, když jsem o tomto článku říkal sousedovi, který je docent, tak řekl, že Rupnik je komunista, inu zřejmě byli členy téže Základní organizace KSČ. Ano,to je to jednoduché nálepkování, každý, kdo se nemodlí k Modrému  ptákovi, je jaksi rychle nálepkován jako komunista. Vzpomeňme na to strašení, že Paroubek a ČSSD by vedli ČR k bolševismu, před tím označování KSČCSSD. Kdyby sociální demokrati byli komunisté, tak se nabízí otázka, proč tedy nejsou rovnou v KSČM?

Za vlády soc. demokracie tvrdil Topolánek, že vláda soc. demokracie nemůže za hospodářský růst a může za vysokou nezaměstnanost. inu vláda ODS tedy může za hospodářský krach, za dvojnásobení nezaměstnanosti. za ztrojnásobení deficitů atd.

Stačí si vzpomenout, jak Topolánek s Kalouskem tvrdili lidem, že "nás se krize netýká". Kolegové, se kterými jsem telefonoval, argumentovali s odkazem na tyto jejich bláboly.  Pro ty, kteří mají delší paměť, možná si vzpomenete, jak Kalousek s Topolánkem  sestavovali rozpočet na základě předpokladu, že ekonomika poroste cca o 4 proc. Ekonomové odborů  varovali, že zažijeme velký krach a pokles. Sklidili výsměch ekonomických všeználků Topolánka a Kalouska, předpokládám, že se do toho zapojil i nejlepší liberální ekonom  Miroslav Ševčík, který se pravidelně v televizi pošklebuje každému, kdo má jiný názor.

Nevím, zda se voliči pamatují, že se přesně potvrdila předpověď ekonomů odborů, které se Kalousek a Topolánek vysmívali.

V květnu  se voliči "děsili, nechtěli zažít Řecko, které nám "hrozilo, kdyby vládl Paroubek". Zastavením zadlužování státu se oháněl ten, který ztrojnásobil deficity (Kalousek). Nějak pozapomněl, že byl poslancem za vládní koalici, nebo náměstkem ministra či ministrem ve všech vládách, kromě menšinové vlády ČSSD. Jsem zvědavý, kdy se dozvíme, že ČSSD zadlužovala stát i v době, kdy nebyla zastoupena v Parlamentu.

Vysvětleme si krátce zkratku TOP09.Tradice, ano 14 dnů, zodpovědnost, ano, tu nám Kalousek předvádí již 20 let, prosperita, ano, ta byla za vlády ČSSD.

Myslím, že i Vy jste hrdí na našeho prezidenta, ekonoma, ekologa, architekta, spisovatele, myslitele, a také pokračovatele Komenského.  Náš prezident jediný na světě ví, jak je to s globálním oteplováním, ví, jak se to má dělat, když celý svět zachraňoval banky, zaváděl šrotovné, lil do ekonomiky peníze, zaváděl regulační opatření pro banky, tak on brojil proti aktivistickým snahám. Když banky v USA krachovaly kvůli bezbřehému ultraliberalismu nastoleném G.Bushem, tak náš prezident tvrdil, že je naše ekonomika přeregulovaná,  Evropskou unii srovnával s RVHP. Varoval před státním zásahy do ekonomiky.

Těm starším připomínám jeho perly z doby, kdy byl předseda vlády: Soukromé banky nemusíme hlídat, kapitálový trh se nemusí regulovat, ekologie není věda.

Náš prezident bude zřejmě prvním myslitelem, který bude současně přebírat Nobelovu cenu za mír, za literaturu,  a za ekonomii. Dá se očekávat, že ho Jakl navrhne i na Zlatého Ámose

23.10.2010

2. kolo senátních voleb skončilo, výsledky byly zveřejněny. Pravicově konzervativní konfidenti byli poraženi. Voliči rozhodli, že nechtějí mít nic společného s plány současné vlády ODS, VV, TOP09.  Takzvaná reforma vlády není nic jiného, než snaha orubat obyčejné lidi. Voliči pochopili pár měsíců po květnových volbách, jaké jsou skutečné plány modroptáčníků, strany bezpečností agentury, nebo strany, která sice má v názvu "Tradice", ale tradici má 14 dnů, se zodpovědností nemají  nic společného, a za ministrování nejlepšího ministra financií ztrojnásobili deficit.

Zdá se, že lidé poznali, že chtějí šetřit na obyčejných lidech, na sobě ani náhodou. Je tomu pár dnů, co jsme se dozvěděli, že si zrušili bezplatnou MHD. Určitě tak jako já pravidelně potkáváte senátory, poslance, ministry, jak sedí vedle Vás v trolejbusu. Ano, zrušili si něco, co nepotřebují.

Za pět let ODS v čele s Klausem se naše ekonomika podobala Titaniku, Topolánek a Kalousek to zopakovali za 3 roky. Byl to záměr, přivést ekonomiku, banky, podniky ke krachu za vlády ODS, nebo to byla naprostá neschopnost?

Myslím, že nastal čas ke generační obměně v politice, někteří nám "slouží" oddaně 20 let. Před 20 lety zaměnili legitimace KSČ za několik dalších (postupně), vyšplhali se po našich zádech, když jsme demonstrovali, a když nyní lidé demonstrují, tak vykládají, že nepodlehnou "nátlaku ulice". My jsme pro ně ulice.

Někteří se stali za tuto dobu milionáři, či spíše miliardáři, štítí se platit větší pokuty za stejný přestupek, než ti, kteří mají 12 tis. Kč měsíčně.

Blábol, že to je náběh na policejní stát, je k smíchu. Je to zvykem v demokratických zemích, začali tím zřejmě ve Skandinávii. Ano, proč by oni měli dodržovat předpisy, když na ty pokuty 1 tis. Kč mají. Co se týká tvrzení, že je to vyvolávání závisti, tak v některých skandinávských zemích je zvykem, že všechna daňová přiznání jsou běžně na Internetu.

Mzdy na pracovišti se neutajují  proto, že by si lidé záviděli, ale proto, aby se lidé nedozvěděli, že kolega v kanceláři dostává za tutéž práci 3x tolik, a pokud možno ani tu práci nezvládají.

Je myslím příznačné, že ten, kdo se profiloval jako bojovník proti nepřizpůsobivým, byl řekněme dost přizpůsobivý. Ano, než vyvinout nějaké úsilí, snažit se k něčemu dopracovat, tak je jednodušší nadhodit pár hesel. Ano, ti kteří zřejmě neměli ani chuť normálně studovat,  na všechny strany vyhrožovali žalobami. Všichni víme, jak dopadli. Některým se znovu  podařilo, "přesvědčit" voliče, uvidíme, čeho se dočkáme a zda se, to, o čem jsme byli denně informování  v televizi, znovu nezopakuje.

Je doslova výsměchem, fackou do tváře obyčejným lidem, ano, nám, kteří normálně pracujeme, pokud nám to dovolí zdravotní stav, co prováděli pomalu v přímém přenosu, ti, kteří by měli dbát na dodržování zákonnosti.

Je výsměchem, když místopředsedkyně politické strany odpověděla na otázku, kterou jsem před květnovými volbami, položil tiskovým mluvčím všech poltických stran, zda chtějí konečně prosadit do zákona o vysokých školách standardní ustanovení, jak odebírat zfalšované tituly, odpověděla, že nechtějí zatěžovat občany dalšími paragrafy, že to chtějí  řešit rozvojem mravnosti!

Uvidíme, zda Modrý pták brzo nedolétá. Pak se přesunou za novou značku.

Také se těšíte, až ta blonďatá studentka, která rozdává rozumy nalevo napravo, bude naší prezidentkou, jak nám slíbila? Za dva roky si na tu studentku nikdo nevzpomene, stejně jako na Kateřinu J., 29ti letého magistra jsme už ministrem školství měli, teď zbývá než čekat, kdy bude ministrem nějaký učeń.

4. 11. 2010 Celých dvacet let nám JUDr. (?) Marek Benda poctivě slouží, pracuje ze všech sil pro nás (?), ani nestihl napsat pořádnou rigorózní práci (?). Ale voiiči mu věří, pravidelně k nám promlouvá v televizi a to k úspěchu v politice, zdá se, stačí. Je to podobné s tím, co se uvádí o investování.

7. 11. 2010. PRÁVĚ SLYŠÍM V ČESKÉ TELEVIZI, ŽE NA  8.12. VYHLÁSILY ODBORY CELODENNÍ STÁVKU, JÁ STÁVKOVAT NEMOHU, PROTOŽE JAKSI NEMÁM STÁVKOVAT PROTI KOMU, JSEM INVALIDNÍ DŮCHODCE SE 4 ŽIVNOSTENSKÝMI LISTY, ALE POKUD BUDE V PARDUBICÍCH NĚJAKÁ DEMONSTRACE, TAK SE JÍ RÁD ZÚČASTNÍM. POKUD MÁTE POCIT, ŽE STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI MAJÍ VYSOKÉ PLATY, A ŽE NIC NEDĚLAJÍ, ŽE STÁTNÍ SPRÁVA JE NEEFEKTIVNÍ, TAK TO JSOU POHÁDKY OVČÍ BABIČKY. PRO STÁT PRACUJÍ PŘEVÁŽNĚ LIDÉ S VYSOKOŠKOLSKÝM VZDĚLÁNÍM.

POKUD JSTE UČITELÉ, A MÁTE POCIT, ŽE SE VÁS SNÍŽENÍ PLATŮ NETÝKÁ, TAK ONI VÁM NĚCO SMRKNOU, A PAK VÁS ORUBAJÍ JAKO OSTATNÍ.

TI, KTEŘÍ V KVĚTNU STRAŠILI, ŽE KDYBY ZVÍTĚZILA SOC. DEM. TAK, ŽE BYCHOM DOPADLI JAKO ŘECKO, TAK SE NECHLUBÍ, ŽE KALOUSEK ČI TOPOLÁNEK ZA 3 ROKY ZTROJNÁSOBILI DEFICITY. KALOUSEK, DRÁBEK, NEČAS, TI NA SOBĚ ŠETŘIT NEBUDOU. VIDĚLI JSME V PŘÍMÉM PŘENOSU, JAK SI ZRUŠILI, TO, CO NEPOTŘEBUJÍ, TEDY BEZPLATNÉ MHD.

NEČAS, KALOUSEK, DRÁBEK. JOHN, OD KORMIDLA K VESLŮM!

11. 11. 2010. Není to tak dávno, kdy  nám kolega Topolánek a zřejmě i Mirda Kalousek dávali za příklad ekonomického úspěchu Irsko. Formulace "ekonomický tygr" byly na denním pořádku. Irsko bylo dáváno za příklad efektivnosti nízkých daní. Je tomu již několik týdnů, kdy v České televizi hovořila pracovnice VŠE   Praha a hovořila, že Irsko za dva roky zdvojnásobilo svůj státní dluh. Podniky ztratily zakázky a nejsou schopné platit ani ty nízké daně.

Zkrachuje Irsko?

http://finweb.ihned.cz/c1-48106920-trhy-spekuluji-irsko-bude-potrebovat-zachranny-program-jako-recko

 

20.11. 2010 Volba předsedy KDU

Dnes jsem pobaveně sledoval sjezd či kongres KDU-ČSL, zvláštní kapitolou jsou tvrzení novinářů v České televizi, že KDU po roce 1948 přerušila či ukončila činnost. Já myslím, že to je nesmysl, ČSL byla součástí Národní fronty. Dívám se, jak recyklovaná politika úřadující předsedkyně argumentovala, že protikandidát nemá... dost zkušeností, aby byl předsedou. Ano, stejně argumentovali komunisté, že jen oni mají zkušenosti a proto by jen oni (KSČ) musí vládnout. Z psychologie vím, že zkušenost je výsledek předchozí činnosti. Tedy zkušenosti jsou rozhodující pro ty, kteří dělají rutinní práci. kdo dělá skutečně náročnou práci, ten potřebuje invenci.

Humorné argumenty, které zazněly na konferenci KDU, že si (lidovci) nemohou dovolit další chyby při výběru předsedy. Stačí připomenout Jirku Čunka, úspěšného automechanika, kterému stačilo ke zvolení senátorem jeho (politicky korektně) populismus, zaměřený na prostý lid. myslím tím jeho boj proti nepřizpůspbivým. Kolega Čunek byl jaksi velmi přizpůsobivý. Jinou kapitolou byl Cyril Svoboda. připomínám jeho argument, že je nezodpovědné odvolávat vládu, jejíž byl člen. nebo výrok, buďme zodpovědní (tedy ignorujme názory voličů) a prohlasujme radar. JEHO SOUD o údajné dědictví je myslím ukázkou, že "myslí na všechny" (tedy jen na sebe). Nevím, jestli bude přínosem pro veřejnost, že nový předseda KDU Bělohrádek je zdravotně postižený.

Zda projeví pochopení a bude dělat politiku na základě osobní zkušenosti nebo to bude dělat jako senátorka a bývalá ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová, která vymýšlela jak orubat obyčejné lidi a zvláště ty, kteří potřebují zdravotně postižené. e úsměvné poslouchat řečíi deset krát recyklované strany KDU či ODS,... ale pochopitelně i další, kteří jedny naprosto zkompromitované jinými a jede se dál. nebo se jedna zkompromitovaná značka nahradí novou (VV, TOP09, před tím US, SZ atd.) Nevím, jestli mám přát novému předsedovi KDU mnoho štěstí či úspěchů. Lidovečtí politikové (Lux, Severa) rozhodně mému srdci nikdy nepřirostou. Stačí připomenout nadávky homosexuálům, že jsou prasečkáři, nebo snaha určovat ženám, jestli mohou nebo nemohou samy rozhodovat, zda podstoupí nebo nepodstoupí potrat atd.

20. 11. 2010. Sjezd české lékařské komory.

Dnes byl opět předsedou ČLK zvolen MUDr. Kubek. Pro mě to nic nezmění. protikandidátka se snažila získat delegáty sliby, že bude prosazovat zájmy lékařů jednáním. CCA 18 let se v médiiích neřeší nic jiného, než že ti, kteří se mají velmi dobře, tedy lékaři a soudci mají pocit, že jsou nedoceněni a snad i diskriminováni. Ano, podle lékařů neexistuje nikdo jiný, kdo má velmi dobrou kvalifikaci a měl by tak mít vynikající příjmy. Iniciativa "Odcházíme" je spíše humorná. Pokud někdo chce odejít, tak odejde a nezakládá žádné iniciativy. Vyhrožují výpověďmi, ale žádné výpovědi nedávají. Pár let jsem si odpracoval a tak znám tyto hrdiny práce, kteří celý život setrvávají v pracovním poměru a vydělávají přesčasy. Skutečně nic nenasvědčuje tomu, že by nás  čekal exodus lékařů. Je  jasné, že se obávají vyšších nároků a že by se většina z nich s pacienty nedomluvila německy

Naposledy změněno: 19. 12. 2012