Ondřej Neff, Jan Březina,  Petr Podhajský a kol.: Zpracování digitálních fotografii, Institut digitální fotografie, Praha, 2003, 80 str. 192 Kč včetně CD ROMu

 

Další publikace renomovaných odborníků na digitální fotografii tentokrát o zpracování digitální fotografie.. Celkem 29 článků zpravidla rozsahu 2 strany A4. Publikace je na křídovém papíru v podobě časopisu, plná  barevných fotografii a screenshotů. Proto vyšší cena.

            Autoři osvědčili zkušenosti i rozsáhlé znalosti. Namátkou některá témata: archivace, editace v obrazovém manažeru, paměti pro digi fotoaparáty, barevnost fotografii, sublimační i inkoustový tisk, přehled digi minilabů v ˇČR atd. Autoři popisují stručně využití řady programů pro práci s  digi fotkami, namátkou Zoner Media Explorer 5, ACDSee, Irfan View, PhotoImage  Digital a další. Bohužel nejde o plnohodnotné recenze, spíše o nástin práce zaměřená na určitou oblast a stručnou charakteristikou. Výhodou je přiložený CD ROM s řadou programů v plné verzi nebo trialové verze. Např. je na CD ROM plná verze starší verze Zoner Media Explorer 4.5. Součástí je také přehled některých tiskáren např. pro sublimační tisk, některých inkoustových tiskáren, přehled obvyklých cen paměťových karet jednotlivých typů a kapacit nebo datových peněženek, vše včetně cen..Čtenář získá cenné informace, které by jinak musel hledat na Internetu nebo v odborných časopisech. Bohužel je v knize plných 9Zpracování digitální fotografie stran reklamy, ale jinak by asi publikace byla ještě dražší.Jinak publikace úspěšně zaplní mezeru na našem trhu a určitě si najde vděčné čtenáře. Jediné,  co se dá vytknout, je chybějící rejstřík.

 

mailto:dr.vasicek@atlas.cz,

 

RNDr. Karel Vašíček, Družstevní 117, 530 09 Pardubice, tel. 46-6401520, 605-848934,

Naposledy změněno: 19. 12. 2012